Aktualności

Zdjęcie Artykułu
Opublikowane dn. 16-11-2021

Szkolenie: wsparcie na uruchomienie firmy!

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” organizuje dwudniowe szkolenie, które odbędzie się 16 i 17 grudnia br. w godz. 9.00 – 14.00 w Biurze LGD „Zielony Pierścień” w Kośminie (dworek Kossaków), Kośmin 7, gmina Żyrzyn

Szkolenie adresowane jest do mieszkańców (osób fizycznych) z obszaru następujących gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn, którzy:

  • są osobami pełnoletnimi,
  • chcą ubiegać się o wsparcie finansowe na założenie własnej działalności gospodarczej z inicjatywy LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
  • i nie wykonują działalności gospodarczej, do której stosuje się przepisy ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

 

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy mieszkańców wyżej wymienionych gmin w zakresie m.in. samodzielnego przygotowania biznesplanu dla planowanej działalności gospodarczej i wniosku o przyznanie pomocy finansowej w ramach inicjatywy LEADER. W części warsztatowej uczestnicy będą pracować nad wersją roboczą biznesplanu swojej działalności i wniosku o przyznanie pomocy.

 

W pierwszym kwartale 2022 r. planujemy ogłosić nabór wniosków na wsparcie finansowe dotyczące uruchomienia własnego biznesu.

 

Zgłoszenia na szkolenia przyjmujemy telefonicznie (81 50 16 140) lub mailem: lgd@zielonypierscien.eu do 14 grudnia 2021 r. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy i adres e-mail. Dla osób, które zgłoszą się w podanym wyżej czasie, przygotujemy pakiet materiałów szkoleniowych w wersji papierowej.

Autor: Urząd Gminy Wąwolnica