Aktualności

Zdjęcie Artykułu
Opublikowane dn. 07-03-2023

EDK Ekstremalna Droga Krzyżowa do Wąwolnicy A.D. 2023 17 marca !

Serdecznie zapraszamy o zachęcamy 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=581327004034371&id=100064712288045

Tegoroczne trasy:

1. niebieska św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 30 km prowadzi z Lublina wokół Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

2. pomarańczowa bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Starym Mieście. 

3. żółta św. Jana Pawła II o dł. ok 43 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

4. czerwona bł. Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

5. fioletowa bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

6.czarna bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw. samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

7. brązowa bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 40 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.

8. zielona Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.

9. żółto-niebieskie św. Jakuba Apostoła Starszsego o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościoła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, , nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

Zapisy: https://edk.lublin.pl/ 

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie 

Marek Brodacki

Autor: Urząd Gminy Wąwolnica