Aktualności

Grupa osób ułożyła dłonie razem, tworząc krąg wokół różowej wstążki, symbolu świadomości raka piersi.
Opublikowane dn. 08-07-2024

Rak piersi - mammografia

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Rocznie w Polsce rozpoznaje się go u ok. 20 tysięcy kobiet. W początkowym okresie nie daje żadnych objawów, a wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.

Materiały edukacyjne, przygotowane przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są na: kanale YouTube Akademia NFZ https://www.youtube.com/playlist?list=PLZ2X-9LnwIVEIyeStWSDV5c-nMvRKMaza

Mammo-Med Sp. z o.o. Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych zaprasza mieszkanki Gminy Wąwolnica na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi - Etap Podstawowy finansowane przez Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badania zostaną przeprowadzone w Mammobusie specjalnie zaprojektowanym dla potrzeb mammografii, który dzięki swojej mobilności dojeżdża do miejscowości, w których, nie ma stacjonarnego sprzętu mammograficznego. Stwarza to mieszkającym tam kobietom często jedyną możliwość skorzystania z badań i w wielu przypadkach pomaga uniknąć komplikacji związanych z rakiem piersi. Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są Panie od 45 do 74 roku życia, które o organizowanej akcji powiadomione są poprzez imienne zaproszenia.

Badanie zostanie przeprowadzone 20.09.2024 (piątek) w godzinach 9:00 - 15:00

Autor: Ewa Urban
INFORMATOR
SMS
INFORMATOR SMS
INWESTYCJE
DOKUMENTY
EKOLOGICZNA
GMINA
EKOLOGICZNA GMINA
MAPA
ZAGROŻEŃ
Krajowa mapa zagrożeń