Aktualności

Otwarcie boiska w Karmanowicach
Opublikowane dn. 01-10-2012

Otwarcie boiska w Karmanowicach

 

30 września 2012r. w Karmanowicach odbyło się uroczyste otwarcie boiska gminnego. Rolę gospodarzy pełnili wójt Wąwolnicy – Rafał Plewiński i dyrektor Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Karmanowicach – Marzena Wartacz-Zadora i to oni wspólnie dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Boisko zostało też poświęcone przez ks. proboszcza Jerzego Ważnego. Na otwarcie nowego obiektu licznie przybyli nie tylko mieszkańcy wsi ale całej gminy. W uroczystości wzięli udział: Andrzej Wenerski ze Starostwa Powiatowego w Puławach, radni gminy, sołtysi, emerytowani nauczyciele SP w Karmanowicach i pracownicy szkoły.

Mecz otwarcia rozegrany przez drużyny SP Wąwolnica i SP Karmanowice zakończył się wynikiem 1:0 dla chłopców z Wąwolnicy. W rywalizacji drużyn dorosłych zwyciężyła drużyna Strażaków OSP Karmanowice. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Mexicanos z Wąwolnicy. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół Rady Gminy.

Zawodowy doping piłkarzom zapewniła grupa cheerliderek, 8 przebojowych dziewczynek ćwiczących pod kierunkiem Małgorzaty Knap. Natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Karmanowic i rodzice uczniów zadbali by ani piłkarzom nie zabrakło sił do gry, a publiczności energii do kibicowania.

Płyta boiska o wymiarach 30 x 44 m jest wielofunkcyjna. Można na niej rozgrywać mecze piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki. Trybuny pomieszczą zaś 100 kibiców. Jej koszt wyniósł 420 612,96 złotych, lecz co istotne to jedynie 20% tej kwoty pochodziło z budżetu gminy, pozostałe 80% to dofinansowanie ze środków zewnętrznych ( działanie 413 – wdrażanie lokalnych strategii rozwoju – odnowa i rozwój wsi, objęte PROW na lata 2007-2013 ).

Obiekt ma służyć społeczności całej gminy a jego lokalizacja w Karmanowicach wynikała z faktu, że właśnie tutaj gmina posiadała odpowiedniej wielkości nieruchomość.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

 

 

Autor: Urząd Gminy Wąwolnica
INFORMATOR
SMS
INFORMATOR SMS
INWESTYCJE
DOKUMENTY
EKOLOGICZNA
GMINA
EKOLOGICZNA GMINA
MAPA
ZAGROŻEŃ
Krajowa mapa zagrożeń