Biblioteka historia

Wcześniej urzędowaliśmy w przedwojennym budynku, który miał ponad 100 lat . Stary budynek przy ul. Rynek 32 został zrównany z ziemią. W jego miejscu wyrósł drugi, którego gmina nie musi się już wstydzić. – Dach był tak dziurawy, że przy każdym deszczu musieliśmy stawiać wiadra, żeby woda nie lała się nam na głowy – opowiada jedna z pracownic biblioteki.

Budowa rozpoczęła się we wrześniu 2009 i trwała rok.

Uroczyste otwarcie (fotoreportaż w galerii) z udziałem mieszkańców odbyło się w sobotę 12 listopada 2011 r. to znacząca data w historii placówki, po dwóch latach oczekiwania, biblioteka ma ponownie swoje własne „cztery kąty”. Do momentu ukończenia prac budowlanych biblioteka wynajmowała pomieszczenie w prywatnym domu, co znacznie utrudniało jej działalność. Dodatkowo więc cieszy fakt, że z dnia na dzień placówka stała się piękniejsza. Oddano bowiem do użytku w pełni nowoczesny lokal. Biblioteka ma więc teraz szansę wzbogacić swoją ofertę kulturalno-oświatową i dzięki tej „przeprowadzce” przyczynić się do rozwoju zarówno swojej miejscowości, jaki i całej gminy.

Obecnie biblioteka zajmuje trzy pomieszczenia, które podzielone są według zadań. W pierwszej sali znajduje się wypożyczalnia. Drugie pomieszczenie zajmuje czytelnia. W ostatnim pokoju ulokowany został Publiczny Punktu Dostępu do Internetu. W nowych pomieszczeniach i nowej aranżacji czytelnik będzie mógł jeszcze raz odkryć świat książki i w komfortowych warunkach kontynuować swoją przygodę z czytaniem.

INFORMATOR
SMS
INFORMATOR SMS
INWESTYCJE
DOKUMENTY
EKOLOGICZNA
GMINA
EKOLOGICZNA GMINA
MAPA
ZAGROŻEŃ
Krajowa mapa zagrożeń