Kultura i sport

Chór Jubilate Deo z Wąwolnicy z kolejnymi wyróżnieniami
Opublikowane dn. 30-11-2019

Chór Jubilate Deo z Wąwolnicy z kolejnymi wyróżnieniami

Wielkie Gratulacje. W dniach 15-17.11.2019 w Warszawie odbyła się XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego VARSOVIA CANTAT. Do udziału w konkursie zakwalifikował się chór Jubilate Deo z Wąwolnicy, który wziął również udział w finałowej gali.

Konkursowemu jury przewodniczył znakomity kompozytor i pedagog prof. Romuald Twardowski. W konkursie uczestniczyły chóry z Rosji, Czech, Estonii, Łotwy, Słowenii, Słowacji, Indonezji oraz Polski. W czasie przesłuchań konkursowych chór wykonał następujące utwory: Gordon Young - Alleluja, Adam Łaguna - Boga chwalmy, Ola Gjejlo - Ubi caritas i Andrzej Koszewski - Magnificat.

poniżej link - nagranie z przesłuchań VARSOVIA CANTAT - Andrzej Koszewski - Magnificat:

 

 

W dniach 22-23.11.2019 roku miał miejsce w Lublinie 4. CANTANTES LUBLINENSIS - Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej. Prezentacje konkursowe odbywały się w sali koncertowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Konkursowemu jury przewodniczył prof. dr hab. Ryszard Zimak z Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

W kategorii chórów kościelnych ZŁOTY DYPLOM z notą 91,3 pkt (na 100 możliwych) zdobył chór Jubilate Deo z Wąwolnicy.

Głównym organizatorem CANTANTES LUBLINENSIS był Polski Związek Chórów i Orkiestr, patronat sprawowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

 

Dyplom

Autor: Urząd Gminy Wąwolnica

Tagi:

Chór Jubilate Deo

INFORMATOR
SMS
INFORMATOR SMS
INWESTYCJE
DOKUMENTY
EKOLOGICZNA
GMINA
EKOLOGICZNA GMINA
MAPA
ZAGROŻEŃ
Krajowa mapa zagrożeń