Projekty Unijne

Budowa boiska sportowego, wielofunkcyjnego w m. Karmanowice
Opublikowane dn. 29-12-2013

Budowa boiska sportowego, wielofunkcyjnego w m. Karmanowice

Budowa boiska sportowego, wielofunkcyjnego w m. Karmanowice gmina Wąwolnica (dz Nr 258/1)

Gmina Wąwolnica może pochwalić się nowoczesnym obiektem sportowym, który już od sierpnia 2012 dostępny jest dla wszystkich naszych mieszkańców. Nowo wybudowane boisko zlokalizowane jest przy Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Karmanowicach.
Płyta boiska o wymiarach 30×44 m jest wielofunkcyjna, a jej nawierzchnia została wykonana z wysokiej jakości trawy syntetycznej, odpornej na zmienne warunki atmosferyczne. Obiekt posiada trybuny dwurzędowe, które mogą pomieścić 100 osób.
W ramach zrealizowanego projektu wykonano również chodnik stanowiący dojście od szkoły do trybun, ogrodzenie oraz odwodnienie płyty boiska. Boisko wyposażone jest w niezbędne elementy do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych m.in. piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane certyfikaty, cechują się wysoką jakością oraz estetycznym wykonaniem.
Celem, który przyświecał idei powstania boiska jest propagowanie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży na nowoczesnym obiekcie sportowym, jak również organizacja różnego rodzaju zawodów i turniejów sportowych.Jest to obiekt, który idealnie wpisuje się w potrzeby mieszkańców naszej gminy,
obiekt którego do tej pory bardzo brakowało. Dzięki tej sprawnie zrealizowanej inwestycji mieszkańcy naszej gminy mogą w fantastyczny sposób łączyć sport z aktywnym wypoczynkiem i rekreacją.
Budowa została w 80 proc. dofinansowana ze środków Unii Europejskiej. Pozostałe 20 proc. pochodziło z budżetu gminy Wąwolnica. Inwestycja została zrealizowana w ramach działania 413, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - operacja, która odpowiada warunkom przyznania pomocy PROW na lata 2007-2013. Całkowity koszt wyniósł 420 612,96. Firma wykonująca została wyłoniona
w przetargu nieograniczonym. Boisko spełnia wszelkie wymagania oraz normy przewidziane dla tego typu obiektów.
Autor: Urząd Gminy Wąwolnica
INFORMATOR
SMS
INFORMATOR SMS
INWESTYCJE
DOKUMENTY
EKOLOGICZNA
GMINA
EKOLOGICZNA GMINA
MAPA
ZAGROŻEŃ
Krajowa mapa zagrożeń